Novinky:

25. 11. 2007
Chystáme ďalšiu výpravu: MDA 2008

7. 10. 2006
Šťastne doma! Za nami 11 800 km, 24 dní, 8 krajín, 3 kontinenty a nespočetne veľa zážitkov.

30. 9. 2006
Dobili sme pyramídy v Gíze.

20. 9. 2006
Herghott sa z rodinných dôvodov rozhodol opustiť spolucestovateľov a vrátiť sa domov.

14. 9. 2006
Vyrazili sme na cestu.

31. 8. 2006
Spustili sme Foto galériu expedície.

18. 8. 2006
Pridali sme foto Carnet de passage en douane do sekcie Dokumenty.

17. 8. 2006
Manažér Environ servis moto tímu nám potvrdil, že slovenskí jazdci Jaroslav Katriňák a Ivan Jakeš sa nebudú štartovať na rely faraónov. Jaro uprednostnil tréning v Maroku, ktorý je menej finančne náročný.

16. 8. 2006
Na stránku sme pridali sekciu Dokumenty, kde sa môžete dozvedieť niečo viac o administratívnej príprave na cestu.

22. 6. 2006
Pribrali sme k sebe Francuza, ktorý jazdí na BMW R 1200 GS. Jeho obľúbenými destináciami sú Rumunsko, Ukrajina a Grécko.

Podporili nás:

www.psik.sk www.ceper.sk www.touranbike.sk www.styx.sk www.repsol.sk www.honda.sk www.conti.sk TEMPUS fmoto Moto Geld SMC MItas Bike Security Enduro Aktual
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aktivity Motoride Klubu

 Zdieľať

Pridané: 20.12.2005 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
[Novinky - O motoride.sk]

Od vzniku Motoride sa na ňom vystriedalo mnoho ľudí, názorov a nápadov. Niektoré z nich sa podarilo realizovať a dokonca sa z niektorých stali pravidelné akcie.

Na tomto mieste nájdete vždy aktuálne informácie o pripravovaných akciách, ako aj zoznam už uskutočnených akcií pod záštitou Motoride. Táto stránka bude pre vás odteraz vždy ľahko dostupná priamo z hlavného menu: Motoride Klub => Aktivity.

Verím, že si z našej ponuky vyberiete a podporíte akcie Motoride Klubu svojou účasťou. Ak máte nápad, na akúkoľvek novú aktivitu, ktorú by ste chceli zorganizovať, dajte nám vedieť.

Najbližšie akcie:

Tu vždy nájdete akcie, ktoré aktuálne pripravujeme:

Od - do:Akcia:
04.02.2023 až 05.02.2023
začína o: 21 h 46 m

vCal
Motoakcie, Stretnutia:

7. Stretko ľadových medveďov 2023

Miesto: MX trať BMT Brezno - Lúčky, Slovensko
Pridal: Awia (Awia) Kontakt: motoride.sk

Po nútenej 2-ročnej prestávke sa znovu stretneme.

Stretko Ľadových medveďov je akcia, ktorá sa už poriadne udomácnila na Slovensku a každoročne ju navštívi viac a viac motorkárov,...
Viac info » Diskusia (2)

Zoznam všetkých akcií Motoride Klubu


Akcie pre deti

Nasledujúce akcie mali za cieľ potešiť detičky. Nie všetky akcie v tomto zozname sme zorganizovali, no väčšiny z nich sme sa zúčastnili. Poďakovanie patrí ľuďom, ktorý neváhali obetovať svoj čas a zorganizovať stretnutie motorkárov s deťmi.

Finančná zbierka pre pozostalých po Rasťovi a Mariane

Motoride.sk v druhej polovici augusta zorganizoval finančnú zbierku pozostalých po Rasťovi a Mariane, ktorým nebolo dopriané prežiť haváriu na motocykli. Zbierka sa stretla s pochopením čitateľov a postupne sa rozšírila aj do Českej republiky. Do štvrtka 9. 11., kedy bola zbierka ukončená, sa vyzbieralo úžasných 260 000 Sk!


Motoride na snehu

Allain pre nás zorganizovala prvú zimnú akciu na snehu:

Máš depku zo zimy? Trápia ťa nočné mory, že zima bude trvať celý rok? Zahoď svoje starosti za hlavu a príď sa zabaviť na super motorkársku lyžovačku do Kremnice. Príď a uvidíš, že motorkári sa vedia zabávať aj v zime.


Symbolický kríž...
Symbolický kríž na Šturci

Jazda za zosnulých motorkárov

Množstvo príspevkov v diskusnom fóre v rubrike Nehody priviedlo slave-a k nápadu zorganizovať spomienkovú jazdu za zosnulých motorkárov. Nápadu sa organizačne chopili Peter Fischer a Tomáš Hajduch - Awia. Slave vyrobil kríž, ktorý sme sa rozhodli umiestniť na vrchole Šturca. Prvého ročníka spomienkovej jazdy sa zúčastnilo napriek nepriaznivému počasiu vládnucemu na celom Slovensku približne 100 motoriek.


Motodarovačky krvi

S nápadom organizovať Motodarovačky krvi prišiel ako prvý roentgen. Nechajme ho teda, aby svoju akciu predstavil:

Sú situácie, keď sa musíme spoľahnúť jeden na druhého. Tento rok bol nešťastný, stratili sme veľa kamarátov. A tí, ktorí, ktorí mali viac šťastia a utrpeli „len“ zranenia rôzneho druhu a potrebovali transfúzie krvi, sa museli spoľahnúť na to, že niekto tú krv daroval. Ale vtedy asi na to nepomysleli...

Prvá darovačka prebehla v Bratislave a v Košiciach. Dnes už chodíme darovať krv pravidelne každé 4 mesiace a daruje sa v 4 slovenských mestách: Bratislava (roentgen), Košice (Tomáš Hajduch - Awia), Žilina (dominator), Liptovský Mikuláš (beal).

Články:

Foto z Darovačiek:


Honda je Honda...
1.miesto - Moto a dievča

Fotosúťaže

Motorkárske fotosúťaže priniesol na Motoride TTom. Váš záujem o súťaž a množstvo kvalitných fotografií nás presvedčilo, že to bol ten správny nápad. Máme za sebou 3 úspešné fotosúťaže a tiež súťaž Motomiss, ktorú sme pripravili v spolupráci s klubom Reddevils. rozhodne budeme v tejto aktivite pokračovať.


 Odznak prvej akcie
Odznak prvej akcie

Zimné stretnutia

V roku 2003 prišla Natalka s nápadom zorganizovať zimné stretnutia. Založila v Bratislave tradíciu, ktorá trvá dodnes. K Bratislave sa čoskoro pridali aj Košice, a tak sa pravidelne každú zimu raz mesačne stretávame. V nasledujúcom článku nájdete informácie a aj foto ku každej akcii.

Počas zimy 2005/2006 vytvorili draciatko a amazonka66 tradíciu zimných stretnutí aj na Kysuciach a v Trenčíne. Stretávajú sa pravidelne každý mesiac, raz v Trenčíne a raz na Kysuciach.

Ak aj vy organizujete podobné zimné stretnutia, dajte nám vedieť, radi vás sem pridáme.


 Nálepka z prvého stretka
Nálepka z prvého stretka

Stretnutia Motoride-ákov

Už pri prvých narodeninách servra Motoride sme prisľúbili, že zorganizujeme stretnutie pre jeho priaznivcov. Prvýkrát sme sa stretli v roku 2002 v Rajeckých Tepliciach. Odvtedy sa pravidelne stretávame každý rok na inom mieste, nielen na Slovensku. Cieľom Motoride stretka je stretnúť sa, spoznať sa osobne a okrem toho si dobre zajazdiť.


Petičná akcia a protestná jazda na diaľniciach

Začiatkom sezóny 2002 nás oslovil jeden z členov vtedy mladého Motoride Klubu hektor s nápadom zrealizovať motopetíciu s cieľom zrušiť nezmyselné obmedzenie 90 km/h na slovenských diaľniciach. Petícia prebiehala celú sezónu, zapojili sa do nej slovenské moto shopy, moto servisy a tiež moto puby. Na jeseň sme však dostali zamietavú odpoveď z Prezídia policajného zboru.

Nevzdali sme to a pustili sme sa do prípravy protestnej akcie na slovenských diaľniciach. Samotná akcia na oboch koncoch republiky bola veľmi úspešná, keď sme aj s vašou pomocou dokázali spojiť motorkárov z celého Slovenska. Netrvalo dlho a slovenskí poslanci nám vyhoveli.

Pridané: 20.12.2005 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Cestopisná kniha a DVD:

Tomáš Hajduch:

Prezývka: Awia
Dátum narodenia: 30.12.1980
Bydlisko: Košice, Slovensko
Kontakt: tomas.hajduch@motoride.sk
Tel: +421 903 31 31 36

Peter Fischer:

Prezývka: Herghott
Dátum narodenia: 07.03.1982
Bydlisko: Svätý Jur, Slovensko
Kontakt: peter.fischer@motoride.sk
Tel: +421 903 123 130

Igor Krajčo:

Prezývka: Francuz
Dátum narodenia: 02.09.1971
Bydlisko: Trnava, Slovensko
Kontakt: france@post.sk
Tel: +421 903 122 482